«Скажу щиро, що я дуже задоволений з того, що є так мало радикальних проявів чи на Майдані, чи взагалі в суспільстві. Натомість, спокій, який є досі – це є дійсно прояв великої зрілості, великої моралі нашого суспільства. Суспільство не те що залякане – воно не боїться, але воно не хоче провокувати кривду іншим, не хоче провокувати біль для інших», – так прокоментував події на Євромайдані ректор УКУ о. Богдан Прах в ефірі ЕспресоТВ.
В розмові з Антоном Борковським о. Богдан зазначив, що весь світ зараз споглядає за подіями в Україні, відтак те, що відбувається на Майдані, знаходить певний «відклик» в позиції світової спільноти щодо нашої країни. Відтак, на думку ректора УКУ, Україна може не лише прийняти європейські цінності, але й запропонувати Європі свою духовність та моральність.
«Європа бачить майдан, молодь, радість, духовність, молитви на майдані і це їх підносить. Я бачу що Європа вже напевно починає міняти свої цінності в контексті майдану. І ми ще не раз будемо про це говорити, як Європа потребує нашого майдану», – розповів о. Богдан Прах.
Окремо о. Богдан Прах розповів і про студентів Університету, які одні з перших у Львові вирішили проявити свою громадянську позицію щодо призупинення євроінтеграційних процесів в України. В Університеті підтримали студентів та працівників на прояв своєї думки, вважаючи, що це їх право. Відтак, виступаючи перед молоддю на Євромайдані у Львові, о. Богдан Прах побачив серед них ті, які невдовзі на провідних ролях у державі продовжать змінювати це суспільство.
«Коли я дивився зі сцени на ці молоді обличчя, серце раділо. Та молодь, яка народилися вже у вільній Україні – на них лягає відповідальність за долю країни. Я бачу що вони не втікають від відповідальності. Вони беруть участь. Вони не знають як це робити, адже це просто діти, але вони гуртуються, хочуть підтримувати, вони розуміють, що без них це не може відбутися. Це серце наповнює радістю. В УКУ ми хочемо виховувати лідерів. Лідерів, які з чистим серцем, які з певним переосмисленням – богословським чи історичним – можуть попровадити чи громадські організації, чи скажімо, політичні партії, або й цілу країну», – зазначив ректор УКУ.
Прес-служба УКУ